Jak zużywać mniej transferu w swoim Smartphonie ?

Prawdopodobnie każdemu z nas kiedyś zdarzyło się przekroczyć limit internetu w telefonie – co z pewnością nie było zbyt pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza ze strony finansowej J. Tym bardziej, kiedy dysponujemy niewielkim pakietem.

 

Dzięki postępowi technologicznemu, wielkości ekranu i powszechnemu internetowi w naszych Smartphonach przeglądanie Internetu na urządzeniach mobilnych stało się standardem. Korzystanie z aplikacji typu YouTube, przeglądanie stron internetowych, czy serwisów aukcyjnych  – to właśnie naraża nas na pożeranie ogromnej ilości transferu danych.

 

Dlatego też pojawia się pytanie – jak oszczędzać transfer danych ? – Oto kilka patentów na zmniejszenie zużycia.

 

  1. Wyłącz autoodtwrzanie

Gdyby zrobić ranking aplikacji, które pożerają najwięcej z naszego pakietu, w samej czołówce znalazły by się niewątpliwie odtwarzacze video. W większości przypadków aplikacje te mają domyślnie ustawione autoodtwarzanie – na szczęści jest możliwość ich wyłączenia. Głównymi winowajcami są również media społecznościowe typu Facebook czy Instagram, a dokładniej filmy wyświetlające się samoczynnie przy przeglądaniu. Jednak w ustawieniach znajdziesz możliwość dopasowania opcji AutoPlay do swoich upodobań

 

  1. Oszczędzaj dane w przeglądarce.

Przeglądarka internetowa w urządzeniu mobilnym to również doskonałe narządzie do pożerania pakietu. Jednak np. w Google Chorme jest opcja Oszczędzania danych – wystarczy tylko wejść do ustawień przeglądarki i ją aktywować. Dzięki temu, strona zanim pojawi się na ekranie, zostanie przesłana przez serwery Google, na których zostanie „zminiejszona” tak by pobierać mniej transmisji danych oraz działać szybciej.

 

 

 

  1. Nawigacja w trybie Offline

Choć aplikacje nawigujące nie pobierają ogromnej liczby transferu danych, warto jednak zadbać o ich działanie w trybie Offline. Wystarczy uruchomić aplikacje w trybie online, zaplanować trasę, wskazać trasę którą chcemy się poruszać oraz wybrać opcję Kliknij, by pobrać wskazówki dojazdu offline na wypadek problemów z łącznością na trasie.